تبلیغات
برنامه نویسی بانک اطلاعاتی وِیژوال نت همه چی - آموزش SQL Server (قسمت سوم)
برنامه نویسی بانک اطلاعاتی وِیژوال نت همه چی
خدایان برنامه نویسی آمده اند بیایید و فیض ببرید

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آموزش SQL Server (قسمت سوم)آموزش SQL Server (قسمت سوم)

در این قسمت در ادامه مطالب قبلی مبحث SP خواهیم پرداخت و آن را كامل خواهیم كرد. در قسمت بعدی مطلب با View ها آشنا خواهیم شد.
ایجاد Stored Procedure با استفاده از ویزارد ها:
برای ایجاد SP های استاندارد جهت عملیات درج , حذف و ویرایش شما می توانید از ویزاردهای خود SQL استفاده نمایید. با این ابزار شما قادرید طی چند دقیقه تعداد زیادی SP جهت عملیاتهای گفته شده بر روی جداول خود بسازید. برای این منظور در Enterprise Manager بر روی كلید ویزارد كلیك نمایید مانند شكل زیر :بعد در پنجره Select Wizard بر رویDatabase كلیك و گزینه Create Stored Procedure Wizard را انتخاب نمایید . مانند شكل زیر :
در پنجره بعدی به شما خوش آمد گویی مینمایید . برروی كلید Next كلیك نمایید.در پنجره بعدی نام Database ی را كه قرار است بر روی جداول آن كار شود انتخاب نمایید و بروی Next كلیك نمایید. در پنجره بعدی جداول و عملیات مورد نظری كه می خواهید انجام دهید انتخاب كنید. در پنجره بعدی نام SP هایی كه سیستم ساخته شما خواهید دید. برای ویرایش نام و یا كد هركدام از آنها میتوانید آن Sp را انتخاب و كلید Edit را فشار دهید. در اینصورت شما پنجره ای به شكل زیر خواهید داشت :
حال شما در قسمت Name می توانید نام Sp را عوض نمایید.
در قسمت Include in Set Clause شما فیلدهایی از جدول مربوطه كه می خواهید مقادیر آن به شكل پارامتر برای Sp ارسال شود انتخاب نمایید. اگر Sp شما Update و یا Delete باشد در قسمت Include in Where Clause شما می توانید فیلدهایی كه قرار است در شرط (دستور Where) قرار می گیرند انتخاب نمایید.

تذكر1 : اگر فیلدی از نوع Identity دارید در حالت Insertحتما از قسمت Include in Set Clause خارج كنید. در غیر اینصورت در زمان اجرا با خطا مواجه خواهید شد.
تذكر2 : SQL فیلد كلیدی جدول را در دستور Update در دستور Where خواهد آورد . همچنین شما این فیلد را از Include in Set Clause خارج كنید.

در نهایت شما با فشار كلید Finish همزمان این Sp را خواهید ساخت.
تا این قسمت شما با ساخت Sp آشنا شدید. حال برای ویرایش آن نیز كافی است بر روی Sp كلید نموده و در پنجره باز شده كد آن را ویرایش نمایید.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : دانیال

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان